ارائه نظرات مختلف در مورد نصف شدن پاداش استخراج بلاک بیت کوین (هاوینگ/Halving) همچنان ادامه دارد. یکی از تحلیل‌گران معتقد است این اتفاق هیچ تاثیر بخصوصی نخواهد داشت.

به گزارش کوین تلگراف، جیسون ویلیامز (Jason Williams) بنیان‌گذار صندوق دارایی دیجیتالِ Morgan Creek Digital در اول دسامبر (۱۰ آذر) در توییتی نوشت برخلاف سایر تحلیل‌گران معتقد است نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در ماه می (اردیبهشت) تاثیری بر بازار نخواهد گذاشت.

یک نظر غیرمحبوب! هاوینگ بیت کوین در می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) هیچ تاثیری بر قیمت بیت کوین نخواهد گذاشت. این اتفاق برخلاف انتظارات بی‌اهمیت خواهد بود.

نظر ویلیامز در مورد هاوینگ بیت کوین
نظر ویلیامز در مورد هاوینگ بیت کوین

تحلیل‌گران در مورد اینکه تاثیر هاوینگ بر بازار چه موقعی مشهود خواهد شد اختلاف نظر دارند. نظرات از چند ماه قبل از هاوینگ تا چند ماه بعد از آن متغیر است.

ویلی وو (Willy Woo) تحلیل‌گر آماری دو هفته قبل در این مورد اظهار کرد موقعیت فعلی بیت کوین نشانگر یک صعود شارپی نسبت به دو هاوینگ قبلی است. او هاوینگ پیش‌رو را «خاص‌تر» از دو هاوینگ قبلی می‌داند.

تعدد عواملی که به طور بالقوه می‌‎توانند تاثیرات هاوینگ روی بازار را دستخوش تغییر کنند، حتی در گروه‌های کوچکِ فعال در بازار نیز اختلاف نظرهایی را به وجود آورده است.

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano) یکی از بنیان‌گذاران Morgan Creek Digital و از مدافعان معروف بیت کوین، اخیراً در مورد هاوینگ گفته بود که تاثیر آن روی قیمت فعلی بیت کوین مشهود نیست. او در تاریخ ۱۰ نوامبر در توییتی نوشت قیمتی فعلی بیت کوین هنوز از هاوینگ تاثیر نگرفته است. قیمت بیت کوین در زمان این توییت ۸,۷۵۰ دلار بوده و در زمان نگارش این خبر ۷,۲۸۰ دلار است.

با توجه به یک مدل تاریخی و دقیق برای حدس قیمت بیت کوین، تاثیر هاوینگ بر قیمت در بلندمدت قطعی است. طبق مدل پیش‌بینی «انباشت به جریان» قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۲ باید به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

حساب PlanB در توییتر که خالق این مدل است، ضمن پذیرش این موضوع که ممکن است صحت این مدل بعد از هاوینگ پابرجا نباشد، در ماه اکتبر (مهر) بر مدل خود تاکیدی دوباره کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *