از امروز با یک دوره آموزشی جذاب و بسیار کاربردی در خدمت شما عزیزان هستیم .

دوره آموزش رایگان سئو SEO

در این دوره به طور کامل با مباحث سئو آشنا خواهید شد و میتوانید به راحتی سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه کنید .

 

 

جلسه دوم

اولین اقدام در سئو (SEO) همانطور  که در  جلسه قبل گفته شد، تصحیح و اصلاح سورس سایت می باشد .( با توجه به الگوی مورد پسند موتور های جستجو )

بعد از تگ <h1> تگ بعدی مورد بحث تگ <title> است که طبق استاندارد تعداد characters 70 می باشد .

عنوانو تیتر های مناسب در نتایج جستجو تاثیر بسزایی دارد به طوری که  اگر کاربر برای کلمه کلیدی شما جستجو کرده است در صورتی که بعنوان سایت شما مثل عبارت جستجو شده باشد ، لینک و عنوان سایت شما را بصورت مشخص (هایلات ، پررنگ ، bold )  شده می بیند و این موضوع به کاربر در تشخیص صفحات مربوط به جستجو خود کمک کیکند و این به طور قطع میتواند تعداد کیلیک برای سایت شمارا افزایش دهد نسبت به وقتی که از تگ عنوان استفاده نشده است .

عنوان صفحه اصلی میتواند شامل ، نام وبسایت ، نام تجاری و یا اطلاعات مهم دیگری از جمله مکان استقرار تعداد کمی از فعالیت های اصلی وبسایت و یا تخفیفات و … باشد .

اگر کلمات کلیدی بسیاری دارید باید تعداد صفحات خود را نیز افزایش دهید و در آنها عنوان ها را با کلمات مناسب قرار دهید ، قرار دادن یک عنوان در تمام صفحات کار اشتباهی است که بسیاری از افرارد مرتکب این اشتباه می شوند .

 

توصیه ها :

۱-عنوان باید توصیفی باشد ( از کلمات مبهم و نامربوط مانند صفحه یا بدون عنوان و دیگری از انتخاب عنوان نامرتبط با محتوای سایت خودداری کنید )

۲-برای هر صفحه عنوان منحصر بفردی انتخاب کنید (استفاده از یک عنوان برای تمام صفحات وبسایت یک گروه از صفحات را در وبسایت شما ایجاد میکند )

۳-استفاده از عناوین کوتاه ، اما توصیفی (عناوین نباید بسیار طولانی یا بسیار کوتاه باشند ، از عناوین غیر ضروری در عناوین خود استفاده نکنید)

 

در این جلسه هم یک افزونه دیگر ار مرورگر فایرفاکس رو معرفی میکنیم که برای بهینه سازی سورس بسیار کمک میکند .

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/seo-toolbar-13927/?src=search

افزونه برای مرورگر کروم :

https://chrome.google.com/webstore/detail/seo-serp-workbench/ehbgolklgacemnfnmkkpgekngaaggjjl

بهبود ساختار آدرس url

آدرس وبسایت شما هرچه ساده تر باشد این امکان را به موتور های جستجو و مخاطبین می دهد که سریعتر تشخیص دهند که سایت شما در چه زمینه ای می باشد .

ایجاد دسته بندی ها و نامگذاری های مناسب فایلها و سند های مختلفی که وبسایت میتواند به بهتر بررسی شدن اسناد توسط موتور های جستجو کمک کند . url های طولانی و غیر قابل تشخیص ممکن است کاربران را گیج کند .

بخاطر داشته باشید استفاده از حروف کوچک در url ها در بخاطر ماندن آن ها در حافظه کمک می کند .

پایان جلسه دوم

جلسات بعد را نیز دنبال کنید .

 

درباره نویسنده

،سلام من ایمان هستم مدیر سایت، 6 سال در حوزه وب فعالبت دارم خوشحال میشم با من در ارتباط باشیدسلام من ایمان هستم مدیر سایت، 6 سال در حوزه وب فعالبت دارم خوشحال میشم با من در ارتباط باشید

  • 2 نظر

    1. dddddddddddddddddddddddd

    2. دیدگاه خود را بیان کنید

    اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: